Sportsboat’ta Üniversite Rüzgarı Esti!

Sportsboat’ta Üniversite Rüzgarı Esti!

Yılın ilk SportsBoat yarışı olan Kalamış Yelken Kulübü Kupası 27 Mayıs Pazar günü gerçekleşti. İTÜ, Bilgi Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nin de katıldığı yarışın galibi Doğa Arıbaş dümenciliğindeki Bilgi Üniversitesi oldu.

IMG_0622

Yılın ilk yarışında pek çok yeni uygulama da dikkatleri çekti. Bunlardan en önemlisi, ilk kez kullanılmaya başlayan ORC sistemi oldu. Bir diğeri ise ekip sayısının fazla olmamasının avantajını kullanarak kendi aralarında organize olan ekiplerin, Race Qs uygulaması ile yarışın canlı olarak yayınlanmasını sağlamasıydı.

Neredeyse sorunsuz bir şekilde uygulanan bu değişikliklerin yanında bir-iki küçük talihsizlik yaşanması da kaçınılmazdı. Henüz yarışın startı verilmeden direkleri kırılan İTÜ Yelken yarışa başlamadan veda etmek zorunda kaldı.
Son iki yarışta 1. olarak performansı ile göz dolduran Team Turkuaz ise, ilk yarışta kopan mandarları yüzünden yarışı 5.likle tamamladı.

FullSizeRender

İTÜ Yelken’in zor anları

Tüm zorlu koşullara rağmen yarışı bırakmayan Bilgi Üniversitesi ise hak ettiği dereceye çok da rahat ulaşamadı. Delphia teknesinde adeta cambazlık yapan ekip, bu zorlu ama bir o kadar da keyifli mücadelenin galibi oldu.

Yarış Sonuçları:

1. Bilgi Üniversitesi-Vira Yatçılık (Yaşar Doğa Arıbaş)
2. Adios (Hulki Özcan)
3. Ruffles One Design (Reoul Kubler)
4. Hedef Yelken 8 (Ediz Önen)
5. Team Turkuaz (Berk Can Biren)

Katılan tüm ekipleri tebrik ederiz!

Bir Cevap Yazın